دلیل خالی شدن باتری آیفون چیست

 

دلیل خالی شدن باتری آیفون چیست 

 

غیر فعال کردن Location Services در گوشی ( سرویس های مکان یاب )


غیر فعال کردن سرویس های مکان یاب گوشی می تواند کمک بسیاری به بهبود عمر باتری گوشی آیفون شما نماید . البته توصیه من به شما این است که Location services را به طور کلی در گوشی خود غیر فعال نکنید و آن را فقط برای برنامه هایی که نیاز به استفاده از این سرویس دارند فعال نمایید.

 

غیر فعال کردن iPhone Analytics


در گوشی خود وارد مسیر Settings » Privacy شوید . به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه Analytics را انتخاب کنید . سپس گزینه Share iPhone Analytics را غیر فعال کنید . به این ترتیب ارسال اتوماتیک داده هایی که به اپل در خصوص چگونگی استفاده شما از آیفون تان فرستاده می شود متوقف خواهد شد . این کار مصرف باتری آیفون شما را کاهش خواهد داد .

 


برنامه های خود را ببندید


هر روز و یا به صورت یک روز در میان برنامه های خود را ببندید . سوالی که بسیاری از کاربران آیفون با آن مواجه هستند این است که آیا با انتخاب دکمه Home برنامه ها به صورت خودکار بسته می شوند یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر . با انتخاب دکمه Home برنامه ها به حالت تعلیق در می آیند و در حافظه گوشی شما به صورت لودینگ باقی می مانند و زمانی که مجددا آن برنامه ها را باز می کنید به همان جایی که از آن جا برنامه را ترک کرده بودید هدایت خواهید شد . بسیاری از مسائل مربوط به تخلیه باتری زمانی اتفاق می افتد که یک برنامه بسته است و بدون اینکه شما متوجه شوید این برنامه در پس زمینه گوشی شما Crash کرده و باعث خالی شدن باتری آیفون شما می شود . Crash یک برنامه ممکن است باعث داغ شدن گوشی شما نیز بشود . برای بستن یک برنامه بر روی دکمه Home دابل کلیک کنید . App Switcher آیفون برای شما باز می شود . در این قسمت می توانید همه برنامه هایی که حافظه شما را اشغال کرده اند ببینید . برای بستن هر برنامه آن برنامه را با انگشت خود به سمت بالا Swipe کنید . به این ترتیب برنامه بسته شده و نمی تواند باتری شما را در پس زمینه تخلیه کند . بستن برنامه ها هرگز موجب حذف دیتای برنامه و یا ایجاد عوارض منفی در گوشی شما نمی شود . 

 

سوال : چطور بفهمید که یک برنامه در آیفون شما Crash کرده است ؟


برای این کار وارد مسیر Settings » Privacy » Analytics » Analytics Data در گوشی خود شوید . لیستی از برنامه ها را در این بخش خواهید دید . در صورتی که ورودی های زیادی را از یک برنامه در این قسمت مشاهده کردید و یا اینکه برنامه ای را در زیر قسمت Lastest Crash مشاهده کردید احتمالا این برنامه همان برنامه ای است که Crash کرده است .

 


تنها اعلان ها ( نوتیفیکیشن ها )یی را که نیاز دارید فعال کنید


همه ما قبل از اینکه یک برنامه را برای اولین بار باز کنیم این سوال را دیده ایم " آیا مایل به دریافت اعلا های این برنامه هستید یا خیر" و ما می توانیم گزینه Ok و یا Don't Allow را انتخاب کنیم . هنگامی که به یک برنامه اجازه می دهید که برای شما اعلان ها را ارسال کند در واقع به آن برنامه اجازه دسترسی در بکگراند گوشی تان را داده اید و بنابراین زمانی که اتفاقی بیفتد که برای شما اهمیت دارد آن برنامه می تواند برای شما پیغام ارسال کند . اعلان ها باعث مصرف باتری آیفون شما می شود بنابراین باید در انتخاب برنامه هایی که اجازه ارسال اعلان به آن ها می دهید دقت بیشتری نمایید . در گوشی خود وارد مسیر Settings » Notifications شوید . لیستی از برنامه ها را مشاهده خواهید کرد که در زیر نام هر یک از آن ها گزینه off و یا نوع اعلان هایی که برنامه مجاز به ارسال برای شما می باشد (Badges , Sounds , Banners ) نوشته شده است . در این قسمت برنامه هایی را که مایل به دریافت اعلان از سوی آن ها نیستید تپ کرده و دکمه Allow Notification کنار آن ها را غیر فعال نمایید .

 


ویجت هایی که استفاده نمی کنید را غیر فعال نمایید


ویجت ها (Widgets ) مینی برنامه هایی هستند که به طور مداوم در پس زمینه آیفون شما اجرا می شوند و به شما دسترسی آسان به اطلاعات به روز برنامه های مورد علاقه شما می دهند . با غیر فعال کردن ویجت هایی که استفاده نمی کنید می توانید تا حد زیادی از خالی شدن شارژ باتری آیفون خود جلوگیری نمایید . برای دسترسی به ویجت ها بر روی دکمه Home تپ کنید و به صفحه Home گوشی خود بروید سپس از سمت چپ به سمت راست Swipe کنید تا زمانی که به ویجت ها دسترسی پیدا کنید .

 

به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی دکمه دایره ای Edit تپ کنید . در این قسمت می توانید لیستی از ویجت هایی را که می توانید در آیفون خود اضافه یا کم کنید مشاهده نمایید . برای حذف کردن یک ویجت بر روی دکمه قرمز رنگ – در کنار آن تپ کنید .

 

شدن باتری آیفون1.jpg

 

روش های جلوگیری از خالی شدن سریع باتری آیفون

 

 

هفته ای یک بار گوشی خود را از روش صحیح خاموش کنید


خاموش کردن آیفون به صورت هفتگی می تواند برخی از مشکلات مربوط به خالی شدن باتری آیفون را حل کند . در واقع خاموش کردن ایفون می تواند بسیاری از مسائل مربوط به کرش کردن برنامه ها را حل کند . برای خاموش کردن آیفون دکمه Power را نگه دارید تا گزینه Slide to power off بر روی صفحه گوشی ظاهر شود . با انگشت خود روی این گزینه به سمت دکمه Power سوائیپ کنید و منتظر بمانید تا گوشی خاموش شود . سپس با نگه داشتن دکمه Power مجددا گوشی خود را روشن کنید .


 Disable push email

غیرفعال کردن خوانش ایمیل از روی سرور اصلی می‌تواند عمر باتری آیفون شما را زیاد کند. با ویژگی "پاش ایمیل" می‌توانید به صورت خودکار ایمیل ها را دانلود کرده و روی آیفون خود ببینید. همین ویژگی باعث می شود تا عمر باتری شما کم شود. برای غیرفعال کردن آن از روش زیر استفاده کنید:

Go to Settings > Mail, Contacts, Calendar > under Fetch New Data set Push to Off — then scroll down and set the 'fetch' schedule to Every 15 minutes so that it runs the 'send and receive' schedule every quarter-hour

اگر فقط یک ایمیل به خصوص قرار است دانلود شود وارد منوی Advanced شده و برای هر اکانت جداگانه تعریف مخصوص داشته باشید.

 

 

 

 Background App Refresh

 

این برنامه ها برنامه های خاصی هستند که اجازه استفاده از وای فای و دیتا گوشی شما برای دانلو دیتای جدید را دارند حتی زمانی که شما از آن برنامه ها استفاده نمی کنید . با محدود کردن این برنامه ها می توانید از خالی شدن باتری آیفون خود جلوگیری کنید . برای این کار وارد مسیرSettings » General » Background App Refresh در گوشی خود شوید . با اسکرول به سمت پایین همه برنامه هایی را که این قابلیت برای آن ها فعال است را مشاهده خواهید کرد . هر یک از برنامه ها که مایل نیستید این قابلیت برای آن ها فعال باشد را با غیر فعال کردن دکمه کنار آن ، غیر فعال کنید .

 

 

 

خاموش کردن ویژگی Auto Brightness

با کم و زیاد کردن نور و روشنایی آیفون می توان عمر باتری را افزایش داد. اما اگر دنبال این هستید که باتری بیشتر از حد تعریف شده عمر کند، به شما پیشنهاد غیرفعال کردن ویژگی Auto brightness را می دهیم که به طریقه زیر انجام می شود:

Go to Settings > Brightness & Wallpaper > then reduce the brightness to ۱۰-۲۵ percent

پیشنهاد ما ۱۰ تا ۲۵ درصد است ، ولی بر اساس نظر خودتان می توانید این رقم را تغییر دهید تا عمر باطری شما افزایش پیدا کند.

 


آیفون خود را خنک نگه دارید

 


طبق گفته اپل آیفون ، آیپد و آیپاد برای کار در دمایی بین 32 تا 95 درجه فارنهایت ( 0 تا 35 درجه سیلسیوس ) طراحی شده است . استفاده از آیفون در دمای بالاتر از 95 درجه فارنهایت می تواند به باتری گوشی آسیب برساند . بنابراین از قرار دادن آیفون خود در معرض گرمای شدید خودداری کنید . در خصوص دمای پایین تر از 32 درجه فارنهایت نیز باید گفت دمای پایین به باتری آیفون آسیب نمی رساند اما سرما باعث خالی شدن سریعتر باتری آیفون شما می شود . در صورتی که سرما خیلی شدید باشد ممکن است گوشی آیفون شما به کلی از کار بیفتد اما در صورتی که به دمای نرمال برگردید وضعیت گوشی شما به حالت عادی باز خواهد گشت .

 

 از روشن بودن Auto-Lock اطمینان حاصل کنید


روشن بودن قفل خودکار (Auto-Lock) از تخلیه سریع باتری آیفون تا حد زیادی جلوگیری می کند . برای روشن کردن قفل خودکار وارد قسمت Settings گوشی خود شده سپس در بخش Display & Brightness بر روی گزینه Auto-Lock تپ کرده و هر گزینه ای که تمایل دارید ( به غیر از Never ) را انتخاب کنید .

 


خاموش کردن Ask to Join Networks


هنگام جست‌وجو برای شبکه‌های وا فای می توانید منوی جوینت نتورکس را خاموش کرده تا باتری آیفون‌تان عمر بیشتری داشته باشد. برای این کار دستور العمل زیر را به اجرا در بیاورید:

Go to Settings > Wi-Fi > and set to On. Also, set Ask to Join Networks to Off to keep that Wi-Fi hotspot connected

 

 


جلوه های بصری غیر ضروری را غیر فعال کنید

 


داخل آیفون یک قطعه سخت افزاری کوچک به نام GPU (Graphic Processing Unit ) وجود دارد که به آیفون امکان نمایش جلوه های بصری زیبا را می دهد . مشکل GPU این است که باتری زیادی مصرف می کند و استفاده از جلوه های بصری میزان استفاده از باتری آیفون را افزایش می دهد . با کاهش فشار بر روی GPU آیفون خود می توانید به میزان قابل توجهی مصرف باتری آیفون خود را کاهش دهید . برای این کار وارد مسیر Settings » General » Accessibility » Reduce Motion شده و دکمه کنار آن را فعال کنید .

 

 

غیرفعال کردن unnecessary push notifications

 

اپ‌های مختلف ویژگی بیادآوری دارند و محاسبه کنید اگر ده اپ ویژه شبکه های اجتماعی با این ویژگی داشته باشید، هر کدام می خواهند با استفاده از باتری، کار نوتیفیکیشن را انجام دهند، چه اتفاقی برای باتری می افتد!

 

برای مبارزه با این ویژگی باتری خور، روش زیر استفاده کنید:

You can customize when you receive notifications through by going to Settings > Notifications

 


ریستور آیفون در حالت DFU


در صورتی که با انجام مراحل قبل همچنان بهبودی در عمر باتری آیفون شما اتفاق نیفتاد و مشکل خالی شدن باتری آیفون شما حل نشد چاره ای جر ریستور آیفون خود ندارید . بنابراین آیفون خود را به حالت DFU برده و ریستور نمایید .

 

 ریست فکتوری و راه اندازی مجدد آیفون


 در صورتی که با ریستور آیفون مشکل خالی شدن باتری آیفون شما حل نشد به احتمال زیاد یک مشکل نرم افزاری جدی در آیفون شما وجود دارد بنابراین بهتر است آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و مجددا آن را تنظیم کنید . قبل از این کار حتما از اطلاعات آیفون خود بکاپ تهیه کنید . سپس گوشی خود را ریست فکتوری کنید . راحت ترین راه برای ریست فکتوری آیفون استفاده از تنظیمات گوشی است . به مسیر Settings » General » Reset بروید و گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید . در این مرحله از شما Passcode پرسیده می شود . آن را وارد کرده و روی گزینه Erase iPhone تپ کنید .

 

 

غیرفعال کردن ویبره Disable vibrations

 


اگر ویبره دستگاه را غیرفعال کنید، قطعا عمر باتری آیفون شما زیاد خواهد شد. برای لرزش دستگاه وقتی کسی به شما زنگ می زند، آیفون، باتری زیادی مصرف می کند.

برای غیرفعال کردن ویبره روش زیر را بکار ببرید:

Go to Settings > Sounds and select whether or not you want to enable vibration when your phone rings, or if you want it enabled while it is set to silent

 

 

 

شدن باتری آیفون3.jpg


اشتباهاتی که باتری گوشی آیفون شما را نابود می‌کند

 

 

بعضی از کیس‌ها هم باعث داغ کردن گوشی می‌شوند

 

ادامه مطلب در اینک زیر

http://fixamooz.com/fa/News/318

 

 

ادرس سایت ما :  http://fixamooz.com

 ادرس کانال تگرامی ما : https://t.me/fixamooz

ادرس اینستاگرام ما : https://instagam.com/fixamooz

ممنونم از اینکه با همراه بوده اید شما می توانید با مراجعه به سایت فکیس آموز هر روز چند مطلب جدید بیاموزید و از ارشیو مطالب دنیای تکنولوژی به صورت رایگان بهره مند بشوید 


/ 0 نظر / 137 بازدید