چگونه يك پرينتر را با آدرس IP به رايانه وصل كنيم

پرينترهاي تحت شبكه كمك شاياني در كاهش هزينه چاپ در شركت ها مي نمايد و به كاربران اجازه مي دهد تا با استفاده از پرينتر با سرعت بالا در مقايسه با پرينتر كندتر كه به طور مستقيم به يك كامپيوتر متصل است، مورد استفاده قرار گيرند.اگر از رايانه در يك شبكه محلي استفاده مي كنيد ممكن است چندين چاپگر وجود داشته باشد كه هر يك داراي يك آدرس مجزا هستند و هركسي كه در شبكه دسترسي كافي دارد مي تواند از آنها استفاده نمايد. پرينترهاي تحت شبكه كمك شاياني در كاهش هزينه چاپ در شركت ها مي نمايد و به كاربران اجازه مي دهد تا با استفاده از پرينتر با سرعت بالا در مقايسه با پرينتر كندتر كه به طور مستقيم به يك كامپيوتر متصل است، مورد استفاده قرار گيرند. براي دسترسي به يك چاپگر تحت شبكه بايد با استفاده از آدرس IP آن، پرينتر را به كامپيوتر خود اضافه كنيد.

%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84%20%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%20%D8%A8%D8%A7%20ip.jpg

 

گام نخست

پيدا كردن آدرس IP پرينتر در شبكه مي باشد. در بسياري از شركتها آدرس IP پرينتر را يادداشت و جلوي چاپگر نصب مي نمايند. اگر به آدرس آي پي چاپگر دسترسي نداريد بر روي نمايشگر پرينتر خود به قسمت "تنظيمات/Configuration/Setup " رفته و از آنجا قسمت "شبكه/Network" را انتخاب كنيد. در اين شاخه مي توانيد هم آدرس IP پيش فرض پرينتر را ببينيد و هم به دلخواه يك آدرس IP در محدوده شبكه اي كه در آن كار مي كنيد به پرينتر داده و ان را ثبت نماييد.

 

گام 2

براي نصب پرينتر با آدرس IP، ابتدا قسمت "Start/شروع" رايانه را كليك كنيد ، سپس به قسمت "كنترل پنل/Control Panel" و پوشه "پرينتر/Printer and Devices" وارد شويد. حالا گزينه "اضافه كردن پرينترAdd a Printer/ا" را باز مي كند.

 

گام 3***جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید ***  آموزش تعمير پرينتر     پرينتر ليزري اچ پي     روش نصب پرينتر     پرينترهاي ليزري    دستگاه پرينتر hp     اتصال پرينتر به كامپيوتر     پرينتر     چاپگر     كارتريج    تعمير پرينتر     خريد پرينتر     وصل كردن پرينتر با IP    آموزش تعميرات ماشين هاي اداري     پرينت  

تعميرات انواع پرينتر ، دستگاه هاي كپي ،  فكس و كليه ماشين هاي اداري ، شارژ كارتريج در محل شما

 

 كليه تعميرات شركت تك پردازش به صورت تضميني و با گارانتي مي باشد

 

 فروش انواع قطعات ماشين هاي اداري ( پرينتر،كارتريج ،كامپيوتر و ... )

 

درصورت نياز با متخصص هاي ما تماس بگيريد 

02188346282

 مشاوره و راهنمايي تلفني

9092305541

 

شركت تك پردازش بهينه :

 

آمادگي خود را جهت سرويس دهي و نگه داري انواع

 

 ماشين هاي اداري ، سرور، سايت ، شبكه و همچنين شارژ كارتريج در محل

 

     به صورت دوره اي ( ماهيانه *سه ماه *شش ماه و ساليانه ) اعلام مي كند.

 

كانال تلگرام فيكس آموز

 

اينستاگرام فيكس آموز/ 0 نظر / 3 بازدید