چگونه حافظه پرينتر خود را خالي كنيم ؟

يك چاپگر مي تواند به طور ناگهاني و به دلايل مختلف از كار باز ايستد؛ مانند تمام شدن كاغذ، جمع شدن كاغذ در پرينتر و ... اما اگر پرينتر در شرايط خوبي هم باشد و كار نكرده و متوقف شده است و احتمال اينكه يك كار چاپي در حافظه وجود داشته باشد بسيار زياد است.

براي پاك كردن اين دستورات چاپ ارسال شده به حافظه پرينتر مي توان آنها را با يك دستور در ويندوز يا راه اندازي مجدد رايانه پاك كرد. اگر پاك كردن حافظه پرينتر از روي كامپيوتر شما كمك نمي كند اين بدان معني هست كه اطلاعات چاپ از رايانه شما به حافظه پرينتر منتقل شده است و اين راه اندازي مجدد رايانه به شما كمكي نخواهد كرد.

%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87%20%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1.jpg

 

حافظه پرينتر چگونه كار مي كند

به منظور حفظ كارهاي چاپي ارسال شده از رايانه به پرينتر، حتي زماني كه اسناد چندگانه اي را به چاپگر ارسال مي كنيد، كامپيوتر شما داراي يك صف چاپ است. اين صف كه در خدمت تمام كاربران تعريف شده روي رايانه شما مي باشد ليستي از كارهاي چاپ شده و درخواست شده را با تمام اطلاعات لازم را در حافظه موقت كه به عنوان يك حفره چاپ شناخته مي شود نگه مي دارد. وقتي كه پرينتر يك كار چاپ را تمام مي كند، كامپيوتر كار بعدي را از حافظه براي پرينتر ارسال مي كند. اكثر چاپگرهاي جوهر افشان كارهاي چاپ را به طور مستقيم از از رايانه به پرينتر ارسال مي كند، بنابر اين پاك كردن يك سند گير كرده اغلب نياز به پاكسازي صف چاپ در رايانه دارد، و نيازي به پاك كردن حافظه درون چاپگر ندارد و خيلي از پرينترهاي مدل بالا، مانند پرينتر ليزري شبكه، يك حافظه موقت نيز در داخل خود دارند.

 

پاك كردن كارهاي چاپ موجود در صف چاپ

براي پاك كردن صف چاپ در ويندوز 7 يا ويندوز 8، ابتدا كنترل پنل رايانه و يا پرينتر را باز كنيد و روي پرينتري كه نياز به پاك كردن دارد راست كليك كنيد. سپس " مشاهده چيزهايي كه چاپ مي شوند/ See What's Printing " را بزنيد و مواردي را كه مي خواهيد و يا همه آنها را لغو كنيد. در پرينتر نيز منوي تنظيمات را باز كنيد، "لغو همه مدارك /Cancel All Documents " را بزنيد. و "بله" را انتخاب كنيد. سپس اين ليست بايد ظرف چند ثانيه پاك شود. اگر يك يا چند كار چاپي در ليست باقي بمانند و پاك نشود، رايانه خود را مجددا خاموش/ روشن "Restart" كنيد تا حافظه پاك شود. هر رايانه داراي فهرست شخصي خود براي يك چاپگر شبكه است، بنابراين براي لغو همه صف چاپ بايد رايانه هاي ديگري كه ممكن است بر روي پرينتر تحت شبكه، چاپ ارسال كرده اند را نيز لغو كنيد.

 


***جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید***


تعميرات انواع پرينتر ، دستگاه هاي كپي ،  فكس و كليه ماشين هاي اداري ، شارژ كارتريج در محل شما

 

 كليه تعميرات شركت تك پردازش به صورت تضميني و با گارانتي مي باشد

 

 فروش انواع قطعات ماشين هاي اداري ( پرينتر،كارتريج ،كامپيوتر و ... )

 

درصورت نياز با متخصص هاي ما تماس بگيريد 

02188346282

 مشاوره و راهنمايي تلفني

9092305541

 

شركت تك پردازش بهينه :

 

آمادگي خود را جهت سرويس دهي و نگه داري انواع

 

 ماشين هاي اداري ، سرور، سايت ، شبكه و همچنين شارژ كارتريج در محل

 

     به صورت دوره اي ( ماهيانه *سه ماه *شش ماه و ساليانه ) اعلام مي كند.

 

كانال تلگرام فيكس آموز

 

اينستاگرام فيكس آموز
/ 0 نظر / 4 بازدید