وقتي آيفون هنگ مي كند چه كارهايي بايد انجام بدهيم ؟؟؟

وقتي آيفون هنگ مي كند چه كارهايي بايد انجام بدهيم ؟؟؟

اگر گوشي آيفونتان هنگ كرد اصلا نگران نباشيد ما در اينجا به شما آموزش مي دهيم كه چنين مواردي چه كار هايي انجام بدهيد

تعداد زیادی از کاربران گوشی‌های هوشمند آیفون از تعداد دفعات زیاد هنگ کردن و قفل شدن این گوشی هنگام استفاده، ابراز نارضایتی کرده‌اند.

در این گزارش به بررسی مختصر مجموعه اقداماتی که می‌توان به منظور جلوگیری از اتفاقات این چنینی همچون هنگ کردن گوشی‌های آیفون پرداخته شده است.

 

***فیکس آموز_ آموزش رایگان ***


پرهیز از دمای هوای بسیار سرد یا گرم

 

با اینکه این مورد تنها مختص گوشی‌های آیفون نیست اما تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی باید وسیله خود را از مواجهه و مجاورت با هوای بسیار سرد یا بسیار گرم دور کنند. 

بعنوان مثال، کاربران به منظور جلوگیری از زیاد سرد یا گرم شدن گوشی‌هایشان، نباید آن را داخل خودروی پارک شده خود بگذارند چراکه ممکن است در طول ساعات طولانی و در هوای بسته خودرو، دمای هوا بسیار بالاتر یا پایین‌تر از حد نرمال و خارج از خودرو شود. همچنین گوشی را نباید در مجاورت با پرتوهای نور مستقیم خورشید و یا هرگونه وسیله گرمایشی دیگری قرار داد زیرا این کار موجب می‌شود باتری گوشی نیز دچار مشکل شود.


 ***فیکس آموز_ آموزش رایگان ***


مدیریت حافظه داخلی گوشی

 

توجه به میزان حافظه داخلی اشغال شده و میزان حافظه آزاد از اهمیت به سزایی برخوردار است چراکه پر شدن حافظه داخلی گوشی می‌تواند از سرعت پردازنده و در نتیجه سرعت فعالیت‌های گوشی به شدت بکاهد.

یکی از کارهایی که کاربران می‌توانند بدین منظور انجام دهند، آن است که محتوای ذخیره شده برروی حافظه داخلی خود را به سرعت برروی برنامه‌های ذخیره ابری همانند آی کلود و غیره ذخیره کنند تا بتوانند آنها را از گوشی خود حذف کنند و بدین ترتیب حافظه داخلی خود را تا حد زیادی آزاد کنند.

 

***فیکس آموز_ آموزش رایگان ***


به‌روزرسانی به جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS

 

نکته حائز اهمیت دیگری که در سرعت و نحوه عملکرد گوشی‌های مختلف از جمله آیفون تاثیرگذار است، به‌روزرسانی کردن به جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS است چراکه غول‌های تکنولوژی همچون اپل همواره به منظور برطرف کردن مشکلات، ضعف‌های امنیتی و چالش‌هایی که در گوشی‌های هوشمند تولیدی خود وجود دارند، نسخه‌های جدیدتری از سیستم عامل مورد استفاده خود را منتشر می‌کنند تا کاربران ضمن بهره‌مندی از قابلیت‌های جدید، بتوانند از مشکلات پیش روی خود بکاهند.

 

***فیکس آموز_ آموزش رایگان ***

به‌روزرسانی نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های کاربردی

 

در صورتی که تنها در استفاده از یک اپلیکیشن و نرم‌افزار مشخص، دچار مشکل هنگ کردن گوشی می‌شوید، این بدان معناست که باید اپلیکیشن مذکور را به‌روزرسانی و آپدیت کنید.

 

 

کارنکردن یا هنگ کردن حسگر اثر انگشت یا تاچ آی دی آیفون

 

از آیفون 5S به بعد تمام مدل های گوشی اپل مجهز به سنسور اثر انگشت شدند. با استفاده از سنسور اثر انگشت می توانید بدون وارد کردن رمز عبور قفل آیفون خود را بازگشایی کنید. گاها شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی می خواهید از تاچ آی دی آیفون استفاده کنید در بازکردن فقل موفق نمی شوید. عموما این مشکل با یک بار باز و بسته کردن آیفون توسط رمز عبور حل می شود یا ممکن است دستتان چرب یا کثیف باشد که در اینصورت با تمیز کردن انگشت مشکل حل می شود. ولی اگر هنگ کردن تاچ آی دی ( حسگر اثر انگشت ) آیفون محبوبتان ادامه داشت می توانید با ورود به تنظیمات آیفون خود وارد بخش Touch ID & Passcode شوید و اثر انگشت قبلی خود را حذف کرده و با انتخاب Add a Fingerprint یک اثر انگشت جدید اضافه کنید. دقت کنید که حتما در هنگام تعیین اثر انگشت جدید تمام زوایای انگشت خود را روی دکمه home آیفون بکشید تا بطور کامل اثر انگشت شما شناسایی شود.

 

 %D9%87%D9%86%DA%AF%20%D8%A7%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%861.jpg

 

***فیکس آموز_ آموزش رایگان ***

 

رفع مشکل هنگ کردن نرم افزاری آیفون

 

هرچند شاید به ندرت این مشکل برای دارندگان گوشی های اپل پیش بیاید ولی اکثر آیفون دار ها حداقل یک بار در حین استفاده از یک نرم افزار شاهد هنگ کردن آیفون بوده اند. این مشکل ممکن است در زمانی که چندین نرم افزار باز است یا از یک نرم افزار یا بازی سنگین استفاده می کنید

.

.

.

**********برای دیدن ادامه مطلب کلیک کنید **************

*********http://fixamooz.com/fa/News/285**************فیکس آموز_ آموزش رایگان ***ادرس سایت ما :  http://fixamooz.com

 ادرس کانال تگرامی ما : https://t.me/fixamooz

ادرس اینستاگرام ما : https://instagam.com/fixamooz

ممنونم از اینکه با ما همراه بوده اید شما می توانید با مراجعه به سایت فکیس آموز هر روز چند مطلب جدید بیاموزید و از آرشیو مطالب دنیای تکنولوژی به صورت رایگان بهره مند بشوید 


/ 1 نظر / 368 بازدید